Krásný Dvůr na úvod přenechal doma body Meziboří

16.08.2021 07:20

Fotbalisté Krásného Dvora odstartovali své letošní putování krajskou 1.B třídou domácím zápasem proti SFK Meziboří. Z důvodu odloženého utkání 1. kola proti Duchcovu se jednalo o zápas 2. kola. V týmu domácích došlo v letní přestávce k velkému třesku v kádru hráčů, tým se formuje a tvoří převážně z mladých hráčů, kteří se během letní přípravy neměli z různých důvodů čas pořádně sehrát. Byla tedy velká neznámá, jak bude první soutěžní zápas vypadat. A byli to právě krásnodvorští, kdo od úvodu začal soupeře z Meziboří držet na své polovině. Aktivní, nadšená (místy naivní) hra na zkušenějšího a sehranější soupeře platila. I díky tomu hned v úvodu domácí tým měl svou největší šanci, když Gheorghita nedal prostor hostující obraně k pohodlné rozehrávce a po zisku míče střílel na prázdnou bránu z těžkého střeleckého úhlu. Bohužel pro domácí míč skončil na břevně branky! V průběhu prvního poločasu se domácím podařilo několikrát vystrašit hostujícího brankáře střelami z dálky. Nejnebezpečněji pálil kapitán Laštovka, jeho projektil brankář hostí s velkou námahou vyrazil. Poločasový bezbrankový stav dával slušné naděje do druhého poločasu. Bohužel po chybě v obraně přišel trest. Zkušení hostující hráči využili prvního většího zaváhání při obranné činnosti domácích a otevřeli skóre utkání ve svůj prospěch. To viditelně zatřáslo sebevědomím domácího týmu. Navíc bylo patrné, že v horkém sobotním odpoledni začínají docházet hráčům na hřišti síly. Hostům to příliš nevadilo, ti bránili svůj náskok. To domácí se pokoušeli tuto ztrátu dohnat. A tak se v jejich obranné hře začínala objevovat okénka k protiútokům. Toho hráči hostujícího týmu využili v závěru utkání, kdy pojistili svou výhru druhou brankou v utkání.