Derby v Krásném Dvoře ovládly Podbořany

04.09.2021 20:48

Fotbalové derby v Krásném Dvoře ovládly hostující Podbořany. První poločas byl zcela v režii hostujícího týmu, ve kterém výborný výkon podával především středopolař Jiří Gregor. V domácím týmu se opět překonával brankář Petr Králík, pro kterého se jednalo o derniéru v krásnodvorském dresu. Příští týden bude již svými fantastickými zákroky deprimovat soupeře Tatranu Kadaň. Během prvního poločasu několikrát vychytal hostující střelce. A to navíc podbořanský Kováč netrefil hlavou odkrytou domácí branku. Přesto se podbořanští před odchodem z branky radovali. Po skvěle zahraném kopu překonal hlavou ve 44. minutě Ondřej Svída. Pro domácí tým to byla první obdržená branka v sezóně během prvního poločasu. Po změně stran se domácí tým mnohem více snažil se vyrovnat hostujícímj celku, ale především vyrovnat skóre. To se podařilo v minutě 48., kdy brankáře Bezděka překonal Libor Bačkora. To krásnodvorským vlilo energii a zkoušeli přidat další branku. Bohužel bez efektu. A trest přišel v 57.minutě, kde se chytře trefil Jiří Gregor. O dalších deset minut později se domácímu celku podařilo vyrovnat díky pokutovému kopu, který zkušeně proměnil Martin Laštovka. Srovnáno, 2:2. O pouhou minutu později dostali možnost pokutového kopu také hosté. Střelec první podbořanské branky Gregor však selhal a nechal vyniknout brankáře Králíka. Smutnit však nemusel dlouho, protože o další dvě minuty další chytrou střelou překlopil vedení opět na stranu Podbořan. To byla zřejmě poslední rána pro domácí tým. Ten v tu dobu již dohrával utkání v deseti hráčích, protože zraněného hráče již neměl kdo vystřídat. I díky tomu v 83. přidal čtvrtou branku Ondřej Vignát a v 90. minutě zkompletoval svůj hattrick Jiří Gregor.

4. kolo 2021/2022, 1. B třída

TJ Krásný Dvůr - Tatran Podbořany 2:5 (0:1)
branky: 48. Bačkora Libor, 67. Laštovka Martin (pen.)

Králík Petr - Hrouda Marián, Laštovka Martin (K), Jančík Štěpán, Barták Stanislav - Bačkora Libor, Korzh Aliaksandr, Kotrc Václav, Cibulka Jaroslav - Rutski Artsiom, Gazdag Zdenek (26. Brom Marián)