7. kolo 2021/2022: FK Blažim - TJ Krásný Dvůr 4:2 (1:1)

11.09.2021 19:09

V nelehké situaci zajížděli fotbalisté Krásného Dvora k utkání 5. kola krajské 1. B třídy na horkou půdu do Blažimi. Po úvodních čtyřech kolech soutěže mají na svém kontě čtyři prohry. Zápasy se zatím odehrávajíí podle stejného scénáře. Do zhruba 60. minuty obstojný výkon, poté desetiminutovka hrůzy, kdy soupeř utkání rozhodne a poté poslední vzepětí, nebo úplná rezignace. Nekomfortní situaci podtrhovala i absence hlavního trenéra Václava Kocíka, kterého sklátila nemoc. O to víc musel být domácí tým překvapen, když na něj hostující krásnodvorský tým vyrukoval aktivní hrou podpořenou snahou o kombinaci. I díky tomu se utkání odehrávalo spíše na domácí polovině a šance si připisoval papírový outsider. Ve 22. minutě se obránce Štěpán Jančík dostal po velkém úniku až před brankáře, ten však jeho úmysl při zakončení vystihl a stačil svou branku uhájit. V další velké hostů se ocitl Václav Kotrc, který využil výbornou přihrávku Korzhe. Svůj úprk za obranu však zakončoval zbytečně zbrkle špičkou kopačky a trefil jen domácího brankáře. A tak došlo k naplnění otřepaného klišé: nedáš - dostaneš. Blažimský Ondřej Bartko dostal domácí do vedení. Krásnodvorské situace vybičovala k většímu úsilí. Do poločasu se nejprve probíjel k zakončení Kotrc, domácí obrana jej zastavila za cenu faulu, píšťalka sudího však zůstala němá. Přesto se krásnodvorským do poločasu podařilo vyrovnat. Petr Vaníkv ve své premiéře za Krásný Dvůr ukázal, že může být velkou posilou. K výbornému výkonu ve středu hřiště přidal ve 40. minutě vyrovnávací branku, když krásně utáhl střelu k tyči a brankář byl bezmocný. V druhém poločase se však projevila letošní největší slabina hostujícího týmu. Svou letošní tradiční desetiminutovku hrůzy si vybral i v Blažimi. Domácí toho využili k odskočení na dvoubrankový rozdíl brankami v 58. a 61. minutě. Krásnodvorští přeskupili své řady a přidali na obrátkách. Z velkého tlaku však vzešlo už pouze snížení z kopačky Štěpána Jančíka v 73. minutě. Branka domácího týmu v 90.minutě už byla pouze kosmetickým upravením výsledku a potvrzením tří bodů pro Blažim.

FK Blažim - TJ Krásný Dvůr 4:2 (1:1)
střelci: 40. Vaník Petr, 73. Jančík Štěpán

Navumau Viachauslau (69. Neček Vít) - Kudry Martin (78. Brom Marian), Hrouda Marian, Laštovka Martin (K), Jančík Štěpán - Bačkora Libor (35. Krejčí Josef), Korzh Aliaksandr, Vaník Petr, Kotrc Václav - Barták Stanislav (46. Rutski Artsiom), Jančík Jakub